poddaszeDo najtańszych wybiegów na zyskanie dodatkowej przestrzeni lokalowej zaliczyć można adaptację istniejącego już i nie wykorzystywanego poddasza. Dla licznych młodych rodzin może być to szczególne rozwiązanie do momentu skumulowania funduszy pozwalających na zakup osobistego lokalu. W naszym kraju sporo młodych małżeństw musi przebywać z rodzicami, zaś transformacja poddasza bywa pewnym z rozstrzygnięć na takie pomieszkiwanie przy jednoczesnym zachowaniu chociaż pozorów prywatności.

Podstrysza są częstokroć najcieplejszymi miejscami w obiekcie w lato, z kolei zimą niezmiernie niespodziewanie ucieka z nich ciepło. We wstępnej kolei przy adaptacji podstrysza na mieszkanie oczekiwane jest odseparowanie dachu stosownie wydatną pokrywą wełny mineralnej. Takim zabiegiem nie tylko unikniemy straszliwego ukropu w lecie, ale i nie będziemy zamarzać podczas zimy.

Projektując kuchnię albo łazienkę starajmy się umieścić je w pomieszczeniach, w których już jest możność podpięcia się pod funkcjonujące ciągi wodne oraz ściekowe, żeby nie potęgować sobie nadplanowych kosztów jak również wyraźniejszego nakładu pracy. Musimy mieć na baczności stan podłogi, a zatem nie obładowywać jej nadliczbowymi balastami czyli np. nie przesadzać z miarą terakoty i kafelków.

stare belkiW starych budynkach niebanalne rezultaty dostarcza zaprezentowanie starego drewna belek podtrzymujących ramę dachu. Skoro na poddaszu sporo metrażu traci się poprzez ukosy dachu wydajnym rozwiązaniem może być zostawienie otwartej przestrzeni, bez rozdzielania jej dodatkowymi ścianami, które wywołają odczucie mikroskopijnych klitek, może poza pokoikiem dla dziecka aby miało swój indywidualny zakątek, jak również umiało się wyspać gdy jeszcze rodzice skupiają się na innego rodzaju rzeczach.