wielkanocne pisanki

Do Wielkanocy pozostało już bardzo niewiele czasu, niewiele ponad jeden miesiąc. Jest to zatem już najwyższy czas aby w porę zaplanować wiosenne porządki oraz zastanowić się gruntownie w jaki sposób przyozdobić mieszkanie przed tym wielkim świętem.

Sprzątanie całego obejścia

Sprzątanie całego domu przed Wielkanocą jest jednym ze zwyczajnych elementów przygotowań przed nadejściem tegoż święta. Niemożliwe do wyobrażenia jest wręcz żeby móc przeżywać tak istotne święto w totalnym bałaganie, a tak poza tym to urządzanie mieszkania nie kończy się na jednorazowym porozkładaniu wszelkich elementów jego aranżacji, należy także stale mieć na uwadze to aby utrzymywać je w prawidłowym porządku. Wiadomo wszak, iż zimowy ubytek chęci do życia nie pomaga przedsięwziąć takiego rodzaju zajęcie, jednakże mimo wszystko teraz zdarza się odpowiednia okazja ku temu aby nadrobić wszelkie zaległości w porządkowaniu mieszkania i doprowadzić wnętrze do ładu. Coraz to dłuższe dni i więcej promieni słonecznego światła sprzyjać mogą wykrzesaniu z siebie dodatkowych pokładów energii aby na czas uporać się z solidnym odświeżeniem apartamentu.

Zmiany w domu

Niejako przy okazji przeprowadzania porządków można także przerobić co nieco w samym wyglądzie naszego domostwa, np. wreszcie wymienić zabrudzone i zakurzone zasłony oraz firany na świeże. I oczywiście wypada wreszcie przemyśleć kwestię jak w tym roku przyozdobimy nasz dom z okoliczności Wielkanocy. Rzecz jasna wielkanocne dekoracje nie są tak obfite jak te bożonarodzeniowe, jednakże przy ociupince kreatywności można spożytkować tradycyjne atrybuty tychże świąt, do jakich zaliczają się na pewno bazie, jajka, zajączki oraz kurczaczki. Wielkanoc w pewien sposób przypomina nam o regenerującym się po zimie życiem.

Pomysły na dekoracje wielkanocne

ozdoba wielkanocna - jajkaOryginalnym pomysłem wykorzystującym tego rodzaju metaforę, ale zarazem wymagającym przygotowania z wyprzedzeniem, stanowi organiczna dekoracja wykorzystująca świeżo posianą trawę (lub też rzeżuchę bo prędzej rośnie). Musisz poszukać jakiejś dość płaskiej doniczki (np. podobnej jak ta), wsypać do niej troszeczkę ziemi ogrodniczej i zasiać trawę (nie jest konieczne nabywanie wielkiego opakowania do trawników, np. w sklepikach zoologicznych można zdobyć niewielkie opakowania trawki dla kotów). Gdy już wyrośnie można położyć na niej pisanki oraz figurki kurczaczków. Można ponadto pomyśleć się co dałoby się zrobić z palmą wielkanocną. Wystarczy dodać trochę bazi oraz figurek kurczaków albo zająców na patyczkach, lub pisanek na patyczkach (przed Wielkanocą da się je nabyć bez większego problemu) i wstawić do wazonika.

Figurki wielkanocne

Klasyką dekoracji wielkanocnych są różnorodne figurki, które rozkłada się na wielkanocnym stole. Na wielkanocnym stole nie może brakować figurki Jezusa Chrystusa, można jednak także położyć na nim figury baranków – które są następnym znaczącym atrybutem Wielkanocy. Są także regiony Polski, w których ustawia się jeszcze na stole wielkanocnym odciśnięte z foremek figurki baranków wykonane z ciasta albo masła.