Ratusz w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała jest przepięknym, przeszło 150-tysięcznym miastem położonym u stóp Beskidów. Miasto dzieli rzeka Biała, która oddziela Bielsko od Białej. Przed wojną były to oddzielne miasta. Bielsko historycznie leży na Śląsku (konkretnie na Śląsku Cieszyńskim) zaś Biała w Małopolsce. Po wojnie połączono obie miejscowości w jedno miasto. Bielsko-Biała jest często określana jako Mały Wiedeń z racji swej architektury przypominającej stolicę Austrii. Przed pierwszą wojną światową obie części miasta znajdowały się w składzie Austro-Węgier, z tym zastrzeżeniem iż Bielsko było częścią Śląska wchodzącego w skład Królestwa Czech, zaś Biała leżała w Galicji.

Pomnik Reksia w Bielsku-BiałejObywatele Bielska-Białej zaliczają się w skali województwa śląskiego do tych bardziej zamożnych na co wpływ ma ulokowanie w tym mieście wielu zakładów przemysłowych, szczególnie widoczne są włoskie inwestycje w tym mieście i duży jest sentyment mieszkańców Bielska-Białej do Włoch. W parze z zamożnością ludzi kroczy zwykle chęć wyróżnienia się swoim mieszkaniem lub domem, ale także brak czasu na zajęcie się urządzeniem swego lokum. Na szczęście mieszkańcy Bielska-Białej mają spory wachlarz możliwości gdy idzie o projektowanie wnętrz w Bielsku-Białej. Na lokalnym rynku usługowym znaleźć można sporo firm, które zajmują się projektowaniem wnętrz dla mieszkańców miasta. Zajmują się one aranżowaniem mieszkań i domów jednorodzinnych ale także urządzaniem biur i zakładów usługowych licznych firm mających swą siedzibę w Bielsku-Białej.

Komercyjne projektowanie wnętrz jest usługą polecaną dla osób, w których napiętym terminarzu brak czasu na samodzielne pomiary przestrzeni, szukanie mebli i dodatków, nadzorowanie ekipy remontowej i cały ten rozgardiasz jaki towarzyszy aranżacji wnętrza. Tym bardziej rekomendowane są one firmom, które tym bardziej nie mają czasu na tego typu zajęcia, a które chcą wyróżnić się na tle konkurencji gustownie i z pomysłem urządzonym biurem bądź też innym zakładem usługowym jak przykładowo restauracja, zakład fryzjerski albo gabinet kosmetyczny.

Projektanci wnętrz to często osoby, które odbyły edukację na kierunku artystycznym lub plastycznym, a zatem posiadają generalną wiedzę o projektowaniu, którą wykorzystują w swej codziennej pracy. Śledzą bieżące trendy w projektowaniu i znają rynek remontowo-budowlany oraz ofertę wszystkich wartych uwagi sklepów z artykułami wyposażenia wnętrz.